Jana Dukatova

4th 2016 RIO OLYMPICS, 6th 2012 LONDON OLYMPICS, 2xWORLD CHAMPION, 4xWORLD CUP OVERALL WINNER, EUROPEAN CHAMPION,


Kajakárka, ktorej technika jazdy na kajaku je považovaná za jednu z najdokonalejších. Jej jazda veľakrát pripomína nenápadne sa plýžiaceho hada, výsledný čas v cieli však väčšinou patrí medzi najrýchlejšie. Efektivita každého záberu a dokonalý sklz kajaku po vode sú jej hlavnou prednosťou. 

Jana sa narodila a žije v Bratislave. Pádlovať začínala na rýchlostnom kajaku, ale jazdenie na kľudnej hladine bolo pre ňu príliš nudné a tak prestúpila na kanoistiku na divokej vode. Hneď vo svojich premiérových vystúpeniach vo Svetovom pohári (2002) sa dostala do TOP 10. Odvtedy túto elitnú desiatku neopustila, práve naopak 4 x tento seriál vyhrala (2009, 2010, 2011, 2013). Od roku 2009 začala súťažiť aj v novootverenej kategórii - kánoe ženy a v roku 2010 sa v tejto kategórii stala aj historicky prvou majsterkou sveta. Nepribrzdila ju ani operácia ramena, ktorú v januári 2011 musela podstúpiť. Na OH v Londýne obsadila 6. priečku. 
 
Jej životným štýlom je šport a popri jazdení na divokej vode skúša a zdokonaľuje sa aj v iných outdoorových športoch. Vyštudovala filozofickú fakultu. Svojou filozofiou a prístupom robiť veci čo najprofesionálnejšie sa stala ikonou športu a príkladom ako pracovať s médiami a reklamnými partnermi. Jej domovským miestom na tréning je areál Divoká voda v Čunove.